Rák a Rink

Rák a Rink

Rák a Rink

Kapitola 1: Rák a Rink čekají návštěvu

Rák uklízí. Rink uklízí na stole. Rák povídá: "Rinku někdo zvoní" Je to pan Vidlička z Vidličkova. Rák si povídá s panem Vidličkou. Rink říká panu Vidličkoví co zažili. Rák říká, že pan Vidlička je tu už dlouho a tak panu Vidličku pohostili. Ten potom odešel. Když pan Vidlička odcházel, tak řekl Rink, že pana Vidličku doprovodí. Rák uklidil stůl a umyl nádobí. Když se Rink vrátil tak dal Rákovi pusu za to, že uklidil se stolu a umyl nádobí. Bylo už pozdě večer, tak se navečeřeli. Potom šli spát, aby se od 10:00 hod. mohli koukat na detektivku. Spali do 9:00 hodin a v 9.00 hodin se připravili na detektivku. V 9.40 hodin douklidili, a aby se televizor zahřál, zapnuli televizor o 10 minut dříve. Rák si sedl k televizi a řekl "Chci napít." Rink mu přinesl pití. Rák mu poděkoval. Už ubylo 5 minut, začínaly zprávy - večerní. Příští kapitola se jmenuje "Jak začíná detektivka a končí detektivka" To bude II. kapitola.

Kapitola 2: Jak začíná detektivka a končí detektivka - pouštění televize

Rák říká, že už končí zprávy. Rink si jde sednout. Paní hlasatelka říká, že začíná kriminální film. Potom je na televizoru - na obrazovce hvězdička. Rák říká: "Měl bys jít Rinku spát" Rink říká, že je nikdo nevidí. Film začíná, je od Ladislava Kučáka. Začíná detektivní film. Rák a Rink jsou napjatí jak ten film skončí. Oba usnuli a chrápali až do půlnoci. Vzbudili se v půlnoci. Rák šel vypnout televizi. Vzbudil Rinka a Šli spát do postele. Televize měla přepálené dráty a rozbila se. Když bylo ráno Rink zíval a Rák také. Rák říká: "Tak vidíš, to je s té detektivky. Večer jsi říkal abychom šli spát a stejně jsme z ní nic nevěděli." Další kapitola je "Elektrikář".

Kapitola 3: Elektrikář

Když Rák a Rink chtěli pustit televizi, tak to nešlo. Rák zavolal opraváře. Opravář přijel hned a řekl, že si vezme televizi sebou. Rák řekl Rinkovi: "Neuvidíme večerníček, protože nám odnesl televizi" Rink se šel zeptat kdy bude televize opravená. Pan opravář řekl, že za dva dny. Ubyl jeden den, druhy den na ni čekali. Pan opravář přijel po obědě, řekl, že byly přepáleny dva dráty a byla rozbitá. Když nic není televizi, tak jí nezkoušeli a pustili si pohádku z rádia, zrovna byla neděle Když pohádka skončila, tak se nasvačili a hráli si. Potom šli ven. Když přišli z venku Rák uvařil večeři a pustil televizi na večerníčka. Na televizi se objevily pruhy a obraz byl vidět jenom malinko. Rák a Rink si toho nevšimli, protože si vařili večeři. Když se šli dívat, viděli pruhy, vypli tedy proud. Rák povídá: "ta televize je rozbitá, musíme se ráno na to kouknout, abychom opraváře nevolali zbytečně." Příští kapitola je výbuch televizoru.

Kapitola 4: Hoří

Bylo ráno. Rák řekl Rinkovi, aby vyzkoušeli televizi. Rák pustil televizi a teď. to začlo. V televizi něco zachrastilo a chytla. Rák a Rink utíkají pryč. Z domu jde kouř, na tu podívanou se přišel podívat i pan Vidlička. Rák a Rink byli venku z domu. Další lidé házeli všechny věci ven a peřiny. Oheň se rozšiřoval do dalšího okna. Přijeli hasiči. Rák a Rink šli tam a vyhazovali věci. Hasiči při tom hasili 9 když byli ve druhém poschodí ještě trošku kouřilo a oni hasili jenom byt u nich. Když z toho nekouřilo, byl to malý plamínek. Když hasiči byli už doma, tak se ohýnek rozhořel na velký a začalo hořet více i Kouř nebyl venku vidět, byla zavřená okna. Začlo znovu hořet, strop byl opálený a přešlo to do 4. poschodí, do 5. poschodí a ve prostřed domu hořelo. Přijeli znovu hasiči a konečně to uhasili. Rák a Rink se objali, že to všechno tak dobře dopadlo. Příští kapitola se jmenuje "POTOPA".

Kapitola 5: Potopa

Když to tak: dobře dopadlo, tak se potom osprchujeme. Rák zapnul vodu. Netekla teplá, tak ji zase vypnuli a nešlo to. Rák říká: "Proč to neodtéká? Asi je všechno rozbité!" Rink volá opraváře. Opravář není doma. Už přetékala vana, všude bylo hodně vody. Rák říká: "Jdeme to říci lidem." Lidé řekli: "Nemůžeme Vám nic pomoci, to jenom instalatér." Rák a Rink vylévali vodu z okna. Rák Šel znovu zavolat jestli tam není opravář. Opravář tam nebyl, odejel. Rák a Rink se šli kouknout kolik je tam vody. Plaval stůl, plaval koberec, prosakovalo se to do druhého poschodí, do prvého. Když lidi viděli, kolik je tam vody, prohledali všechny byty a hledali opraváře. Našli ho v bytě číslo 172. Rák a Rink když našli opraváře, tak se radovali. Opravář všechno opravil, dal všechno nazpátek. Rák a Rink sušili prádlo a všechno co se jim namočilo. Tohle byl jejich nejhorší den v životě. Příští kapitola se jmenuje "bouračka"

Kapitola 6: Bouračka

Když to tak dobře dopadlo, tak si můžeme vyjet na chatu. Rák a Rink jeli autem na chatu. Rink řekl: "Ráku jeď pomalu tady je ta skála, co tu nabouralo hodně lidí". Rák přidal ještě rychlost a Rinka neuposlechl. Když jeli okolo skály, nevytočil zatáčku a vjel do příkopu. Vjezdem do příkopu se jim rozbilo sklo. Když byli metr od skály, auto zahopsalo a Rák pustil volant. Auto se zatočilo a vjelo do skály, mělo rozbity nárazník, celý kufr, světla nesvítila, přední sklo bylo rozmačkané. Ze strany bylo auto promáčknuté a sedačky byly dopředu. Rák a Rink spadli dozadu, zadní části auta se nic nestalo. Rák dal spravit auto do opravny. Oprava stála 6 000,- Kčs. Museli jet vyzvednout peníze do spořitelny. Rák a Rink se radovali. Že to všechno tak dobře dopadlo. Příští kapitola se bude jmenovat "Jak se Rák a Rink stěhovali proto, aby měli kratší cestu na chatu"

Kapitola 7: Rák a Rink se stěhují

Rák řekl Rinkovi, aby se odstěhovali, protože to budou mít blíže na chatu a aby zase nenabourali. Rink řekl Rákovi, že se budou stěhovat Zavoláme si pomocníky, třeba pana Vidličku. Ten nám pomůže s nejtěžšími věcmi. Pan Vidlička Šel k nim domů. Hned začali pracovat, pan Vidlička nesl nábytek, Rák a Rink nosili lehké věci. Pak když to bylo všechno dole, šli se zeptat, kdo chce vyměnit tento byt. Halfů se zeptali a Míly Krukavého a pak ještě jednoho. Byt si vyměnili s Mílou a nosili věci do čísla 98. Tak to všechno přestěhovali. Rák a Rink byli rádi, že mají kratší cestu na chatu. Potom si vyjeli na chatu. Teď byl problém kam dát chatu, do jakého místa. Rák řekl, že blízko jejich bytu. Rink souhlasil. Tak chatu dali vedle domu. Rák a Rink jsou rádi, že nebudou mít žádnou bouračku a budou chodit všude pěšky. Byli rádi, že mají zde velmi známých a zítra přijdou na návštěvu ke známým. Další kapitola se jmenuje jak Rák a Rink jdou na návštěvu.

Kapitola 8: Rák a Rink jdou na návštěvu

Rák a Rink si řekli, že mohou jít k někomu na návštěvu. Tak se rozhodli a šli k Pepíkovi. Oblékli se a vyrazili. Když došlo k Pepíkovi, tak zaklepali. Pepík jim otevřel a říkali že chtěl jít zrovna k nim, je to ale lepší, že přišli oni k němu. Pepík si připravil pohoštění a pohostil je. Rák a Rink byli rádi, najedli se a Šli se kouknout k němu na zahradu. Uviděli tam kytičky a moc se jim tam líbilo. Po prohlídce se rozloučil s Pepíkem a odešli. Ještě měli jít k Milovic Míla na ně nečekal, myslel si, že přijdou až zítra. Zrovna ale pekl dort. Nabídl jim kousek. Poděkovali a byli rádi, že jim ho nabídl. Ještě jednou za vše poděkovali, rozloučili se s ním a šli pryč. Pak šli na návštěvu k Jirkovi. Ten je přivítal, dal jim pusu a řekl jim, že se ale stmívá, aby se nezdržovali. Také je pohostil, poděkovali a šli. Pak šli domů a byli rádi, že vše tak dobře dopadlo. Další kapitola se jmenuje jak Rák a Rink jedou do Itálie.

Kapitola 9: Rák a Rink jedou do Itálie

Rák a Rink se rozhodli, že by mohli jet také někam jinam a pojedou do MLR nebo do NDR? Někde kde je voda, řekl k tomu Rák. Rozhodl, že pojedou do Itálie, Rink souhlasil. Tak budeme balit Tak sbalili všechno co potřebovali, byli hotovi a připraveni na cestu. Rák řekl, že pojedou vlakem. Tak jeli vlakem, koupili si jízdenky. Když si sedli ve vlaku na svá místa, vlak začal nabírat rychlost, už frčela Ubíhaly hory, lesy, pole, domy a za dvě hodiny byli v Itálii a začali si hrát na pískovišti. Rink se šel koupat, nevěděl, že se nesmí za červené boje. Přeplaval boje a chytil ho žralok. Rák začal křičet a všichni lidé na pláži se dívali na moře. Rink křičel, lidé přivolali plavčíka. Rák plaval k Rinkovi. Plavčíci táhali Rinka z vody i se žralokem. Rák sekl žraloka a ten spadl do vody. Tak byl Rink rád, že ho zachránili. Rák a Rink věděli, že za boje se nesmíc Pak vlak jel, jel, zase lesy, voda, hory, za chvíli byli zase doma. Rák řekl "Zase to bylo něco pěkného pro tebe Rinku." Protože byl už zase večer, šli spát. Příští kapitola se jmenuje jak Rák a Rink jedí banány.

Kapitola 10: Rák a Rink jedí banány

Když se ráno probudili i Rink měl velkou chutí na banány. Rák řekl, že mu banán, oloupe . Nikdo z nich nevěděl jak se banán loupe. Rák zmačkl banán a Rink mu říká, že ho rozmačkám Rink ho začal loupat na obou stranách. Banán zmačkl a ten tekl. Co pak se banán, pije? Ne nepije. Uřízli ho a nešlo to. Banán konečně otevřeli. Z jaké strany se asi jí? Nejí se shora? Zeptáme se pana Vidličky a ten nám to napíchne. Rink říká, že je to hloupost, to je jenom jméno. Rák a Rink se šli zeptat pana Vidličky. Řekl jim, že zezdola, ale nebylo to dobré. Tak to zkusili ze strany a spadla jim druhá půlka. Zkusíme to seshora, tak to bylo dobré a banán snědli. Zůstala jim taková Čárka a tu si nechali na památku. Ta se jim ale pak zkazila, vyhodili ji. Další kapitola se jmenuje jak Rák a Rink malují.

Kapitola 11: Rák a Rink malují

Jednou ráno Rák řekl, že by si měli vymalovat . Tak začali malovat. Rák přinesl barvu, Rink štětec. Všechno v bytě vyklidili a začali. Rák říká, kde by měli začít, Rink říká, že od rohu, protože by museli potom něco malovat dvakrát i protože by nevěděli kde začali prvně. Rák si půjčil od pana Vidličky štafle a začal do shora dolů. Rink nedával pozor a rozlil barvu a musel jít koupit novou. Museli vše umýt, a začali znovu. Rák a Rink se vyměnili, Rink maloval a Rák mu pomáhal. Když měli namalovanou jednu stěnu, uklidili to před ní a Rák tam dal všechno co tam bylo dříve. Rink mu řekl. Že se to obtiskne. Ono se to opravdu obtisklo a museli myt nábytek znova. Nešlo to, tak poškodili i dřevo. Když namalovali druhou stěnu, ujeli mu štafle a štětec padl a pomaloval podlahu. Tak museli mýt podlahu. Pak malovali třetí stěnu a když dělali čtvrtou stěnu, tak štětec mu uklouzl a pomaloval další dvě stěny, ale tak hezky, že Rák mu dal pusu. Když ukončili práci, tak byli rádi, že to hezky vymalovali, uklidili, nastěhovali nábytek a byli rádi, že je to vše hezčí. Další kapitola se jmenuje jak Rák a Rink myjí nádobí.

Kapitola 12:. Rák a Rink myjou nádobí

Když to tak hezky namalovali, chtěli také umyt všechno nádobí. Začali mýt talíře, Rink začal první, vzal talíř a upustil ho. Museli zase uklízet střepy. Rák povídá: "Zas další talíř. Ty jsi Rinku nepozorný" Tak to zkusil Rák, tomu to šlo také špatně. Upustil talíř do krbu. Ten spadl, nerozbil se, ale v ohýnku praskl. Uhasili oheň a vybrali střepy z talíře. Rák začal mýt hrnečky. Ty se mu povedli, měl ještě měchačky. Když je začal mýt, lítali kolem něho z okna do odpadků, jedna také shořela, jedna vletěla nahoru do pokoje. Rák to domyl, Rink mu řekl, že se nic nestalo, dobře to všechno dopadlo. Rák mu za to dal pusu. Další kapitola je jak Rink a Rák kupují dárky.

Kapitola 13: Jak kupují dárky

Když se Rinkovi a Rákovi blížilo 6 a 7 let chtěli koupit dárky. Šli do krámu, každý něco nakoupily zabalili si to. Byli v drogerii, hračkářství, botech. Kupovali světly, rukavice a všechno možné. Když přišli domů, pěkně to zabalili a schovali to a hráli si. Rák řekl Rinkovi, že někam jde. Šel do krámu a koupil si autíčko. Bylo rozbité. tak ho šel do krámu vrátit. Tam ale jiné neměli, tak si ho nechal. Doma si auto opravil sám. Rink mu vynadal, že mu to neřekl, on to zabalil a schoval. Tak byly všechny dárky zabalené. Oba dva se těšili, až jim bude 6 a 7 let. Rinkovi se k 6 letům blížilo a Rákovi k 7 letům. Nejdříve bylo Rinkovi 6 let. Rák říká, to je škoda. "To nevadí", říká Rink. Navečeřeli se a Rinkovi je už zítra 6 let. Rákovi za 2 dny 7 let. Další kapitola se jmenuje jak je Rinkovi 6 let.

Kapitola 14: Rinkovi je šest let

Rink říká, že je už ráno a měli by začít. Rák má již připraveny dort. Rink se moc těší. Když dal Rinkovi Rák na stůl dort, Rink se ani nepohnul, protože je to tak velká krása. A Jak voní ! Rink dal Rákovi pusu za to, že mu upekl tak hezký dort. Dárky měl zabalený a ležely před ním. Rink rozbaloval první dárek, ve kterém bylo auto. To co Rák opravoval. Druhý dárek byly punčocháče. Ve třetím balíčku byl hezký svetr. Ve čtvrtém balíčku bylo veliké auto, se kterým se jezdí ven. Rinkovi se tak líbilo, že dal Rákovi pusu. Rák mu řekl. aby pátý balíček rozbalil až večer. Pak sfoukli svíčky na dortu a snědli celý dort. Byl vanilkový, velice jim chutnal. Pak byla snídaně, svačina, oběd. Odpoledne další svačina, až byl večer. Navečeřeli se a Rink chtěl rozbalit dárek. Rák mu řekl, aby rozbaloval dárek opatrně. Rink ho již otevřel, byly tam samé 100,- Kčs, bylo to 2 000,- Kčs. Rink vyskočil, Ráka popusinkoval. Rák řekl, že je to všechno jeho a může si koupit co chce. Pak šli spát a měli růžové sny. Zítra je Rákovi sedm let. Další kapitola se jmenuje jak je Rákovi sedm let

Kapitola 15: Jak je Rákovi sedm let

Již bylo ráno. Rák vyskočil s velkou radostí s postele, že budou rozbalovat dárky. Rink řekl, že hned ráno oslaví narozeniny. Rák rozbaloval dárky. V prvním balíčku byla italská mince. V druhém dárku bylo oblečení a bylo ho hodném Ve třetím dárku bylo autíčko, ve čtvrtém dárku byla voňavka. Rák říká, že mu toho dal Rink hodně. Rink mu však říká, že má pro něho ještě jeden dárek, ale ten ať si rozbalí až večer. Uběhla snídaně, svačina, oběd. Po obědě si zapálili na dortu sedm svíček a Rák všech sedm svíček sfoukl. Pak již byla odpolední svačina. Nastával pomalu večer. Rák se nemohl dočkat, až bude rozbalovat pátý dárek. Už byl večer a Rák si dárek rozbalil, dal Rinkovi takovou pusu, až oba upadli. Pak se navečeřeli a hezky si popovídali. Promiňte, že jsme tam nenapsali, co ten dárek je. Je to až v 16. kapitole.

Další kapitola se jmenuje jak Rák a Rink šermují.

Kapitola 16: Jak Rák a Rink šermují

Rák říká: "To byla hezká pistole!" Tak už jsme Vám dárek ukázali, byla to pistole. Rák a Rink se rozhodli, že si zašermují. Vzali si kordy, jeden kord měl Rink, druhý kord měl Rák. Rák seknul Rinka do ruky, Rink sekl Ráka. Byla z toho taková švanda, navzájem se pomlátili. Jeden měl rozbité oko a ruku, druhý ruku a škrábnutí na tváři. Rák si ztěžoval, že ho bolí ruka a tvář, Rink opět, že ho bolí ruka a oko. Všechno si navzájem ošetřili a vyléčili. Sekli si, že už šermovat nebudou. Rák byl rád, že to všechno tak dobře dopadlo. Potom se naobědvali, pak nasvačili a nakonec večer se navečeřeli. Den jim skončil dobře. Další kapitola se jmenuje jak Rák a Rink šli poprvé do Školy - do první třídy.

Kapitola 17: Jak Rák a Rink šli poprvé do Školy - do první třídy

Rák se oblékl a dával si tašku na záda. Rink dělal to samé. Pak vyrazili do školy . Už se chýlilo k podzimu a padalo listí. Jeden list spadl Rinkovi na hlavu. Ten se lekl, myslel, myslel, že je to vrabčáček a vyletěl do školy, byl tam za minutu. Rák letěl za ním a byli oba ve škole. Nevěděli však kde je šatna. Paní učitelka jim to řekla. Rák šel do třídy, za pět minut mělo zvonit. Ve třídě už bylo více žáků. Rák si sedl společně s Rinkem do lavice a čekali na zazvonění. Když zazvonilo, vstali jako ostatní žáci. Vešla paní učitelka. Pak řekla, co všechno se budou učit. Rozdala jim knížky, sešity a ostatní pomůcky. Rák a Rink si zoufali. Další kapitola se jmenuj a jak Rák a Rink dostávali samé pětky.

Kapitola 18: Učení Ráka, Rinka ve škole, jak dostali pětku

Rák a Rink šli jíž druhy den do Školy. Tenhle den se učí matematiku, češtinu, živá abeceda a prvouka a ještě dva předměty a to výtvarná výchova a tělesná výchova. To bylo vše. Když došli do školy, jako vždy se svlékli. Když zazvonilo. Rák a Rink již seděli v lavici. Po zazvonění přišla paní učitelka tak, jako předtím. Začalo vyučování - matematikou. Rák se přihlásil, neuměl to však a dostal pětku. Rink se přihlásil na češtinu a místo k řekl l. Když to bylo kos, řekl los. Dostal také pětku. Při prvouce se zeptala paní učitelka na roční období. Rink to popletl a řekl: "Jaro, podzim, léto, zima." Když byl tělocvik, špatně cvičili a dostali další pětku. Když byla výtvarná výchova, měli kreslit holčičku. Nakreslili ji oba špatně a dostali další pětku. Doma dostali vynadáno a neviděli za to večerníčka. Další kapitola se jmenuje jak Rák a Rink mají Vánoce.

Kapitola 19: Rák a Rink mají Vánoce

Jedno, když se již blížilo k Vánocům, otevírali již poslední okénko adventního kalendáře - byly Vánoce . Rák a Rink zněli stromeček, rozsvítili žárovky a začali vánočná nadílku. Začali rozbalovat dárky. Rink měl auto a další věci. Rák měl, jestli Vám to nebude dost směšné, dostal prostě panenku a další dárky si domyslete. Oba ale měli radost a objali se. Rák, když už bylo všechno a byl večer, nešel spát, ale rozsvítili s Rinkem stromeček. Navzájem si řekli, že ještě v noci dostanou jeden dárek. Řekli, že si to řeknou teď a křičeli. Bylo to popřání, aby měli oba růžové sny. Zakřičeli to oba současně, že si mysleli, že to křičí jenom jeden - Rák nebo Rink. Zatím to však křičeli oba současně. Další kapitola se jmenuje já Rák a Rink jdou poprvé do druhé třídy.

Kapitola 20: Jak Rák a Rink jdou do druhé třídy

Když už dokončili první třídu, tak měli jít do druhé třídy. Oblékli se a šli. Rink se tentokrát neoblékal podle Ráka, dělal si co chtěl. Vyrazili do školy. Když šli cestou, bylo to tentokrát opačně. Něco vlétlo Rákovi na hlavu. Ten vyletěl jako tryskáč. Když byl vysoko, viděl nad sebou tryskáče, pod sebou a spadl jednomu na křídlo. Pak když padali zdálo se mu, že rozbil okno a spadl dovnitř tryskáče. Dopadnul dolů k Rinkovi. "To byla pěkná cesta, viď Rinku?" Rink řekl, že ano. Pak šli do školy, zase zapomněli, kde je šatna. Paní učitelka jim to řekla. Pak šli zase do třídy a čekali na zazvonění. Když zazvonilo, přišla paní učitelka a vše začalo jako před rokem. Další kapitola se jmenuje jak Rák a Rink dostávali samé jedničky.

Kapitola 21: Rák dostával samé jedničky a Rink také

"Nejdříve Vás děti vyzkouším ze psaní." řekla paní učitelka. "Tak Rinku pojď mi napsat větu o tom, co dělaly děti na stromě, z čítanky." Rákovi řekla, aby šel napsat souvětí, také z českého jazyka. Tr, Trr, Trrr - "máte přestávku", řekla jim paní učitelka a příští hodinu, že budou mít matematiku. "Jů", zakřičel Rink. Připravili se na matematiku. Opět zazvonilo a přišla paní učitelka. Ptala se: "Tak děti, kolik je 3 + 8, tak Rinku." Rink odpovídá, že 8 + 3 == 11. "Tak dobře", řekla soudružka učitelka. Pak jim řekla, aby si otevřeli velké školní matematiky a vypočítali stránku číslo 16. Kdo bude nejdříve hotov, dostane jedničku. První byl Rink, Rák byl za chvilku za ním. Protože byl hodný dostal z matematiky také jedničku. Další kapitola se jmenuje jak Rák a Rink chtěli být tlustí.

Kapitola 22: Jak Rák a Rink chtěli být tlustí

Když se vrátili ze školy, naobědvali se a přejedli se. Rink si vymyslel hru na tlusté lidi. Tak si hráli na tlusté lidi. Rink snědl 15 knedlíků, Rák snědl 15 brambor. K tomu si oba dva vzali patnáct párků. pět lahví mandarinek. Oba dva už byli tlustí a bolelo je moc břicho. Rákovi se hra už nelíbila, ale jak zhubnout? "Musíš držet dietu", poradil mu Rák. Tak začali oba dva držet dietu. Za chvilku zhubli a už nikdy si nehráli na hru na tlusté lidi. Další kapitola se jmenuje jak Rák a Rink šli na judo.

Kapitola 23: Jak Rák a Rink šli na judo

Rák a Rink. se chtěli umět dobré prát. Tak si řekli, že půjdou na judo. Tak šli. Naučili se dávat dobrý pozor na soupere a umět se bránit pěstí. Rák dal pěstí Rinkovi a vyrazil mu pět zubů. Naštěstí to byly ještě první zuby. Tak Rink ho přehodil přes hlavu a vrazil mu také do pusy. Naštěstí mu vyrazil jenom jeden zub. Tak si to navzájem oplatili. Když všechno uměli, šli domů. Najednou je přepadla parta kluků. Protože se uměli dobře prát, tak je všechny přeprali. Spokojeně šli pak domů. Další kapitola se jmenuje jak Rák a Rink chtěli být hubení.

Kapitola 24: Jak Rák a Rink chtěli být hubení

Jednou odpoledne se Rákovi zdálo, že je nějaký tlustý. A tak řekl Rinkovi, aby si nevzali svačinu. Tak to zkusili. Nevzali si ani drobeček. Rink povídá: "Budeme držet prostě dietu!" Hlad měli jako vlci, ale museli to vydržet. Až jednou Rák říká: "Mně se zdá, že jsme se zhubli" Rink souhlasí. Rák říká, že jsou vlastně hubení. Je pravda, že mají hlad, tak Rink řekl, že půjdou k panu Vidličkovi. Došli k němu a zeptali se ho co mají dělat, když chtějí byt hubení, ale mají hlad. Pan Vidlička jim poradil, aby jedli jenom zeleninu. Rák a Rink poděkovali a šli domů. Doma jedli jenom zeleninu a hlad neměli. Byli hubení a dokonce i k tomu zdraví. Další kapitola se jmenuje jak Rák a Rink chtěli jíst

Kapitola 25: Jak Rák a Rink chtěli jíst

Jednou Rák a Rink měli velký hlad a tak snědli tři knedlíky, pět kusů brambor a dva kousky masa. Rák říká: "Nojo, ale co když budeme tlustí?" A tak se šli zeptat k panu Vidličkoví co májí dělat, aby nebyli tlustí a mohli přitom hodně jíst. Pan Vidlička přemýšlí a přemýšlí, "Víte co", vyhrkl "jezte jenom ovoce a také někdy můžete i pár brambor. Ještě abych nezapomněl, jezte i hodně zeleninu. A pozor! Cvičte!" Rák a Rink poděkovali a šli domů. Doma jedli jen zeleninu, ovoce a k obědu si dali pár brambor. Ráno cvičili, večer se šli projít. Další kapitola se jmenuje jak Rák a Rink viděli obludu

Kapitola 26: Rák a Rink viděli obludu

Rák a Rink letěli raketou na Mars. Porouchal se jim motor a spadli na jinou planetu. Kolem nich byl jenom samý pustý a pustý písek. Najednou z ničeho nic slyšeli samé rány. Byly ohromné. Byla to velikánská zelená obluda. Oči jí svítily jako zlato, nos měla veliký jako oba dva dohromady. Rák a Rink chtěli utéci, ale obluda je chytila do své obrovské ruky. Rák a Rink mysleli, že je to už jejich poslední hodinka života. Když Rák vytáhl svůj prak po babičce a střelil obludu do ruky. Obluda zařvala a oba dva pustila. Dopadli na zem a utíkali k raketě. Vešli dovnitř a ukryli se. Obluda také utekla a Rák a Rink šli opravovat motor, aby mohli prozkoumat planetu. Rák a Rink letěli za obrem. .Prozkoumali planetu a zjistili, že je to malá koule, na které žije obluda. Vrátili se potom domů a povídali to všem příbuzným. Další kapitola se jmenuje jak Rák a Rink byli v zajetí.

KONEC
diktoval David Šafránek a zapsala Drahuše Svašková, 1.6.1987